10 הדברים שצריך לדעת לפני ניתוח קיצור קיבה

2. הגיעו מוכנים

חשוב להגיע לניתוח הבריאטרי מתוך בחירה מושכלת, אחרי שקיבלתם את כל הייעוץ הרפואי הנדרש ואתם יודעים מהם ההשלכות החיוביות והשליליות שעלולות להיות לניתוח כזה. למדו מה צפוי לכם ביום הניתוח עצמו, לאחר הניתוח, מה יהיה בדיוק ההליך שתעברו [ישנם כמה סוגי ניתוחים בריאטריים שונים], ומה יהיו המשמעויות של תהליך ההתאוששות מניתוח כזה.

 

3. בדיקות רפואיות

נמצאתם כמועמדים מתאימים לניתוח בריאטרי? במסגרות ההכנות לניתוח אתם תשלחו לשלל בדיקות רפואיות על מנת לקבוע את מצבכם הרפואי, ועל מנת להעריך את מידת ההצלחה שלכם בניתוח ובתהליך ההתאוששות. אל תזלזלו, בצעו את כל הבדיקות המכינות טרם הניתוח על מנת לסייע לרופא המנתח לקבל את התמונה המלאה הטובה והשלמה ביותר שאתם יכולים לספק לו. בדיקות דם מקיפות, בדיקות הורמונאליות, שיקוף בליעה ועוד בדיקות לפי שיקול דעתו של הרופא המנתח- כולן חיוניות למעבר שלכם את הניתוח באופן שימקסם את התוצאות ממנו.

 

4. כיסוי קופה וכיסוי ביטוחים משלימים

ניתוח בריאטרי הוא הליך מציל חיים פעמים רבות, בעיקר למי שסובלים ממחלות נלוות הכרוכות בהשמנת יתר קיצונית. עשו שיעורי בית, יתכן שתגלו כי השתתפות העצמית שלכם נמוכה משחשבתם וההוצאה הכספית יכולה להיות קטנה יותר ממה שהערכתם. קבעו פגישת יעוץ בקופה ועם סוכן הביטוח של ביטוח הבריאות הפרטי שלכם ולימדו מהם אפשרויות הכיסוי העומדות בפניכם. כן, בדקו מה מגיע לכם! אתם יכולים להיות מופתעים לטובה פעמים רבות.

 

5. שתפו את הסביבה הקרובה אליכם - זה עוזר יותר ממה שחשבתם

מערכת התמיכה הגדולה שלכם תגיע בסופו של דבר מתוך הסביבה הקרובה ביותר אליכם: בעל, אישה, אחים, אחיות וחברות קרובים. ניתוח בריאטרי הוא הליך משמעותי. הכינו את הסביבה הקרובה לקראת השינוי שאתם עתידים לעבור. בנו לעצמכם מערכת תמיכה אמתית של ממש של אנשים המחויבים להחלמתכם המהירה ולבריאות החדשה שאתם הולכים לקבל בשל הניתוח ובו בעת אנשים שיעמדו לרשותכם גם בתהליך ההחלמה, כמו כל תהליך החלמה הוא דורש חברים טובים ואנשים שאכפת להם מכם. מערכת תמיכה טובה, מסייעת להצלחתכם.

 

6. יום הניתוח הגיע!

הגיע לבית החולים בשעה שנקבעה לכם, מצוידים בכל המסמכים הרפואיים הנדרשים: בדיקות, התחייבות בטוחות, תעודת זהות ותרופות שאתם נוטלים באופן קבוע. השתדלו שלא להגיע מתוחים מדי, הגעה רגועה תורמת לתחושת הביטחון שלכם ובסופו של דבר מסייעת גם להצלחת הניתוח.

 

7. קצת אחרי הניתוח

אתם תמצאו את עצמכם בחדר התאוששות בו יעקבו באמצעות מוניטורים אחרי תהליך ההתאוששות שלכם ויעקבו אחר היציאה שלכם מהרדמה ומחדר הניתוח ווידאו כי הרגשתכם טובה. יתכן כי תסבלו מכאבים הקשורים לתהליך הניתוח, זה טבעי לחלוטין וזה בדיוק הזמן לבקש משככי כאבים שיועברו לכם באופן תת עורי באמצעו אינפוזיה, אל תתביישו לשתף את הצוות הרפואי בתחושותיכם, הוא כאן על מנת לעזור לכם ולנטר את ההחלמה שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

8. מבקרים

נסו לאפשר לעצמכם להחלים באופן מיטבי. הימנעו מלהזמין אנשים רבים מדי אל חדר ההתאוששות שלכם בבית החולים בתקופת האשפוז. מנוחה נכונה, וקרובים מדרגה ראשונה אשר מסייעים לכם לתהליך ההחלמה מן הניתוח הם כל מה שאתם צריכים.

 

9. מחלימים עכשיו, סבלנות!

תהליך ההחלמה המלא מניתוח בריאטרי יכול לאורך לעיתים עד כחודש לערך. מדובר בהליך מורכב ובניתוח פולשני לכל דבר. גופנו זקוק לזמן על מנת לחזור לעצמו וכל אחד מאתנו מגיב או מתאושש בצורה שונה מניתוח. יש לכם תופעות לוואי, דווחו עליהם לרופא המטפל והתייעצו עמו. תכננו את זמן ההחלמה באופן שיאפשר לכם לנוח באמת, הימנעו מהפרעות לא רצויות במהלכו, מעבודה פיזית ואל תהיו מוטרדים מדברים שיכולים לחכות לסיום תהליך ההחלמה הממושך, תהליך ההחלמה הזה חיוני לעתיד החדש שלכם והוא חלק בלתי נפרד מן ההחלטה וביצוע ניתוח בריאטרי, התוצאות, מיד בהמשך.

 

10. החיים החדשים שלכם

הם מתחילים מיד לאחר שאתם מסיימים את הניתוח. אתם תגלו כי יתכן שעשיתם בחירה מצילת חיים. כזו שתשפר את איכות חייכם באופן דרמטי בתוך זמן קצר הרבה יותר ממה שחשבתם. כן, מחלות נלוות רבות שמהם סבלתם טרם הניתוח כדוגמת סוכרת עתידות להצטמצם, ולעיתים אף להעלם. דאגו לפרגן לעצמכם. קנו בגדים חדשים, והתרגלו כמה שיותר מהר ל"אני" החדש שלכם- הוא עתיד להפוך לחבר/ה הטוב ביותר להמשך חייכם. חיים בלי עודף משקל מסכן חיים, הם חיים טובים יותר. נקודה.

 

מעוניינים בפרטים נוספים אודות ניתוחי קיצור קיבה ובריאטריה?
ד"ר אסנת רזיאל ומומחים רבים נוספים ירצו בכנס בריאטריה 2016 - הכנס השנתי לניתוחי קיצור קיבה ואורח חיים בריא. לפרטים נוספים

 

מנהלת רפואית מלב"י, במרכז לטיפול בהשמנת יתר מקבוצת אסיא מדיקל

 

 

ד"ר אסנת רזיאל

 

מאת : ד"ר אסנת רזיאל

החלטתם לנקוט בגישה חדשה ורעננה יותר כלפי בעיית השמנת היתר הקיצונית שלכם? מוכנים לשיפור של ממש באיכות החיים שלכם? ד"ר אסנת רזיאל מסבירה לכם מהם עשרת הדברים החשובים שעליכם לדעת ולהיות מוכנים אליהם, טרם ניתוח בריאטרי.

 

1. האם אתם מועמדים מתאימים לניתוח?

לא כל אחד יכול לעבור הליך בריאטרי. ניתוח בריאטרי הוא הליך מהפכני וחדשני מבחינה רפואית, אך הוא אינו ניתוח קוסמטי או ניתוח שניתן לכל פציינט לעבור אותו. ראשית כל עליכם לבדוק כי מן הבחינה הרפואית אתם עונים לקריטריון המתאים על מנת להפוך למנותחים. ההתאמה מתבצעת הן מתוך התייחסות למסת ה BMI  שלכם, מחלות נלוות מהם אתם סובלים ומצבכם הרפואי באופן שיאפשר את ההחלמה המיטבית מן הניתוח.התייעצו ברופא מומחה, וקבלו החלטה ביחד אתו תוך בחינה של כל השיקולים העומדים בפניכם בדרך לניתוח.

עשרת הדברים שצריך לדעת לפני ניתוח בריאטרי

עיצוב הגוף לאחר ניתוח בריאטרי והורדת משקל

Please reload

כתבות נוספות

יום ו', 22.1.2016 | 8:00 - 13:30

גני התערוכה, תל אביב

כל הזכויות שמורות לעדיף כנסים מבית עדיף תקשורת בע"מ.
ליצירת קשר ניתן להשאיר פרטים, לפנות בטלפון: 03-9076007, או במייל info@adif-knasim.co.il