כך תטפלו בעור עודף, כל הפתרונות לעיצוב גופך לאחר הורדה במשקל

מאת : פרופ' ליאור הלר

לאחר ירידה משמעותית במשקל, אם בעקבות ניתוח בריאטרי או לא, רוב האנשים שנהנים מגופם החדש והמשופר עדיין נאלצים להתמודד עם עור עודף ורופף, אשר גורם למבוכה ולקושי ליהנות מגופם החדש.

 

החדשות הטובות הן, שישנו מגוון רחב של פתרונות לעיצוב הגוף לאחר ניתוח בריאטרי או ירידה במשקל, בהתאם לאזורים הבעייתיים, אשר כשמם, יכולים לעזור לעצב את הגוף לאחר שינוי מהותי זה של צמצום והרזייה.

 

מהו עיצוב הגוף?

עיצוב הגוף מתייחס לתחום של הליכים כירורגיים (ניתוחיים) בתחום   הכירורגיה הפלסטית  אשר נועדו לטפל באזורים בעלי עודפי עור ו/או שומן.

מומחה בכירורגיה פלסטית וכללית, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבי"ח אסף הרופא, מומחה בניתוחי עיצוב הגוף ומנתח בכיר באסיא מדיקל.

 

 

פרופ' ליאור הלר

כתבות נוספות

עשרת הדברים שצריך לדעת לפני ניתוח בריאטרי

עיצוב הגוף לאחר ניתוח בריאטרי והורדת משקל

Please reload

הליכים של עיצוב הגוף ניתן לבצע במטופלים בעלי משקל תקין, מטופלים אשר השילו מעליהם קילוגרמים רבים בעזרת דיאטה ופעילות גופנית, ומטופלים אשר השילו מעליהם את הקילוגרמים העודפים באמצעות ניתוח בריאטרי.

 

מה כולל עיצוב הגוף?

עיצוב הגוף מתחיל בייעוץ. מטרתו של הייעוץ היא כפולה – גם לאפשר למטופל לפגוש את המנתח שיבצע את ההליך ולפרט בפניו את המטרות שירצה להשיג, וכן לאפשר למטופל להבין את ההליך, על כל שלביו.

 

בשלב הייעוץ, המנתח מבצע הערכה של מצבו הרפואי של המטופל והערכה לגבי קיומם של מצבים רפואיים אשר עלולים להשפיע על ההליכים המוצעים למטופל.

 

לרוב, המנתח בנה תכנית בהתאם למטרות של המטופל וחששות לגבי התהליך. פעמים רבות, מטופלים אלו יזדקקו לכמה ניתוחים, אשר בדרך כלל מבוצעים בשלבים. ניתן לבנות את השלבים והתזמון של כל בתהליך עיצוב הגוף.

 

האם צריך להגיע למשקל היעד לפני עיצוב הגוף?

לפני שניגשים לתהליך של עיצוב הגוף, חשוב להגיע למשקל יציב. באופן אידיאלי, המטופל צריך להיות במשקל יציב לפחות  6 חודשים לפני עיצוב הגוף. משקל יציב הוא חשוב מאחר שתנודות במשקל, בין אם עלייה או ירידה במשקל, עלולות להשפיע לשלילה על התוצאות האסתטיות של תהליך עיצוב הגוף ולהעלות את הסיכון לצורך בביצוע הליך נוסף של עיצוב הגוף בהמשך.

 

איך מתכוננים לניתוח עיצוב הגוף?

אנשים רבים שעברו ניתוח בריאטרי סבלו לפניו מבעיות בריאותיות הקשורות למשקל העודף. לכן, על אחת כמה וכמה, על אנשים אלו לבצע בדיקות רפואיות לפני שניגשים לניתוח עיצוב הגוף.

 

אם המטופל מעשן, עליו להתחיל בתכנית גמילה. על כל המטופלים הניגשים לניתוח עיצוב הגוף להיות נקיים מניקוטין במשך 6 שבועות לכל הפחות לפני ביצוע הניתוח, זאת כדי למזער את הסיכון לסיבוכי החלמה בעקבות השפעת הניקוטין על הרקמות.

 

מטופלים בריאטריים מצויים בסיכון למחסור תזונתי אשר עלול להשפיע על תהליך ההחלמה שלהם ובכך מעלה את הסיכון שלהם לסיבוכי החלמה מהניתוח. לכן, על מטופלים אלו לבצע הערכה תזונתית, אחריה – אם נמצאו חוסרים, יש לקחת בחשבון כל אחד מהם בתכנית הפעולה.

 

מהם הסיכונים בניתוח לעיצוב הגוף?

הסיכונים הכרוכים בניתוח זה דומים לאלו של כל ניתוח משמעותי אחר. הסיבוכים הנפוצים ביותר קשורים להחלמה של הפצעים, כולל זיהום של פצעים, פתיחה של פצעים, והיווצרות של סרומה (הצטברות של נוזלים ברקמה או באיבר, בעקבות ניתוח).

 

מטופלים אשר ירדו משמעותית במשקל סובלים פעמים רבות מבעיות רפואיות הקשורות למשקל העודף מעברם, כולל דום נשימה בשינה, לחץ דם גבוה וסוכרת, אשר עלולים להעלות את הסיכונים הכרוכים בניתוח.

 

איכות העור של מטופלים אשר היו לשעבר במשקל עודף רב וירדו משמעותית במשקל משתנה. שינוי זה מעלה את הסיכון להחלמה ירודה של פצעים, בעיות הקשורות לצלקות ורפיון של העור אשר עלול להוביל לבעיות אסתטיות, כולם מעלים את הסיכון לצורך בחזרה על ההליך הרפואי.

 

מה כוללים השלבים של עיצוב הגוף?

מטופלים אשר ירדו משמעותית במשקל פעמים רבות זקוקים לבצע כמה הליכים ניתוחיים על מנת לטפל בעור ובשומן העודפים באזורים שונים בגופם. מנקודת מבט בטיחותית והחלמתית,  לא תמיד מומלץ לבצע את כל ההליכים הללו בניתוח יחיד.

 

לרוב, הליכים של הסרת עור ושומן עודפים מאזור הבטן או הרמה של אזור הגוף התחתון מבוצעים בשלב ראשון. הקטנת חזה או הרמת חזה יכולים להתבצע בשילוב הרמת זרוע או ירך פנימית.

 

ההליכים הנותרים לרוב מבוצעים בשלב שלישי. אם יש כמות רבה של עור או שומן עודפים באזור הפנים, ניתן לבצע הרמת פנים, אשר לרוב מבוצעת בשלב האחרון.

 

לרוב, פרק הזמן בין השלבים השונים הוא כ- 3 חודשים, על מנת לאפשר לגוף התאוששות והחלמה.

 

יחד עם זאת חשוב לציין שאם המועמד לניתוח במצב בריאותי המאפשר זאת ניתן להגדיל את מספר האיזורים המטופלים בניתוח אחד.

 

מעוניינים בפרטים נוספים אודות ניתוחי קיצור קיבה ובריאטריה?
פרופ' ליאור הלר ומומחים רבים נוספים ירצו בכנס בריאטריה 2016 - הכנס השנתי לניתוחי קיצור קיבה ואורח חיים בריא. לפרטים נוספים

 

יום ו', 22.1.2016 | 8:00 - 13:30

גני התערוכה, תל אביב

כל הזכויות שמורות לעדיף כנסים מבית עדיף תקשורת בע"מ.
ליצירת קשר ניתן להשאיר פרטים, לפנות בטלפון: 03-9076007, או במייל info@adif-knasim.co.il